Pri mene Natália Hatalová sa ti pravdepodobne vynorí SuperStar. Spevácka šou už dávno skončila, no Naty na sebe pracuje ďalej. Mohol si ju vidieť hneď v niekoľkých slovenských a českých muzikáloch, často pracuje s režisérom Jánom Ďurovčíkom. Pripravuje aj niekoľko spoluprác a nových piesní. Ide si za svojim snom a určite sa nechystá prestať.
Hudba je tvojim snom už od malička, no zarábať ti začala asi až neskôr. Mala si počas strednej či vysokej školy nejaké brigády? Spomenieš si na tú prvú? Týkala sa aspoň okrajovo umenia alebo to bolo niečo úplne iné?
Nikdy som sa brigádam nebránila. Vždy som si chcela nejakú vyskúšať, pretože si myslím, že je to celkom príjemná skúsenosť, človek si niečo privyrobí a ešte aj spozná nových ľudí. Asi najväčším problémom v prípade, že by som si aj nejakú brigádu hľadala bol čas. Na umeleckých školách sú praktické hodiny tanca, spevu a herectva v podstate od rána do večera. Príklad ráno máte dve, tri hodiny tanca, potom hodina voľna, individuálna hodina spevu, hodina voľna a od 15:00-19:30 herectvo. S tým, že rozvrh je, samozrejme, každý deň iný. Jediná možňosť pravidelnej brigády bola možno počas prázdnin. Na strednej škole som pracovala ako praktikantka, neskôr vedúca v detskom tábore Chachaland. Bol to tábor, kde sme mali vlastnú televíziu, rádio, tanečné, muzikálové a športové krúžky... Každé dieťa jednoducho našlo to, v čom sa cítilo najlepšie, a súčasne sa aj niečo naučilo. Mala som na starosti muzikálový krúžok, v rámci večerných programov som spievala a moderovala, pomáhala s prípravami. Táto práca - brigáda ma veľmi bavila a rada na to spomínam. S niektorými deckami sa stretávam aj dnes, kedže sme kolegovia v divadle a spoločne sa smejeme na tom, ako to všetko letí.
Počas štúdia na Jamu sme spolu so spolužiakmi zabávali ľudí na firemných akciách ako animátori. Alebo ma nafarbili na ružovo a ja som sa stala sochou. Bolo veľmi zábavne sledovať reakcie ľudí.:-) Každá jedna skúsenosť sa stala pre mňa vzácnou, pretože som si mohla vyskúšať to, čo už nikdy nezažijem.
Máš za sebou konzervatórium a Janáčkovu akademiu muzických umení v Brne. Išla si teda bezvýhradne po spievaní a hraní. Ako na to reagovalo tvoje okolie? Podporovali ťa alebo odhovárali od umeleckých smerov?
Ako ste už predtým spomínali, odmalička som si vysnívala kariéru v umení. Mala som absolútnu podporu a slobodu pracovať na sebe a posúvať sa. Rodina stála vždy pri mne a rešpektovala moje rozhodnutia.
Existoval u teba plán B? Čo by si robila, keby hudba nevyšla?
Hudbe som sa venovala skôr ako divadlu. Tá bola so mnou už odmalička. Niečo tak prirodzené ako keď sa naučíte chodiť. Možno hneď potom, ako som sa chodiť naučila, začala som si pohmkávať...z toho sa nakoniec vyvinul spev. Práca v umení je rovnako stabilná ako počasie. Umelec na voľnej nohe každú sezónu vyhľadáva príležitosti, nové možnosti...Niekedy sa v kuse pol roka nezastavíte a ptm keď sa zastavíte, máte pocit, že stagnujete. Pretože celý život robím len túto prácu, nič iné by ma nenapĺňalo viac. V prípade, že by som z akéhokoľvek dôvodu potrebovala plán B, asi by som začala učiť.
Pokračovanie rozhovoru čítajte tu.